Aparat Incognito – zdjęcia aparatu lingwalnego z opisami

December 10th, 2009  |  Published in System Incognito, Zdjęcia fantomów, Zdjęcia i filmy o aparatch lingwalnych  |  2 Comments

Aparat Incognito - stykówka
Aparat Incognito pozuje :) Oto efekty sesji – 13 szczegółowo opisanych zdjęć elementów aparatu lingwalnego założonego na fantomie.


Aparat Incognito - logo

Technika lingwalna jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą prostować zęby, ale nie mogą sobie pozwolić na pokazywanie swojego uśmiechu z naklejonymi zamkami. Niestety nawet porcelanowe zamki w aparatach ortodontycznych są widoczne i bywają kłopotliwe dla pewnych osób. Zamki lingwalne chronią zęby przed mogącymi wystąpić odwapnieniami na powierzchni zęba, które powodują wystąpienie białych plam – najczęściej w postaci białych kółek. Jednym z najbardziej zaawansowanych systemów aparatów lingwalnych jest aparat Incognito.

Aparat Incognito - szczęka

Aparatu Incognito nie widać gdyż przyklejony jest od wewnętrznej strony zębów.

Aparat Incognito - oba łuki

Aparat Incognito - górna szczęka

Aparat Incognito wykonany jest ze złota, zamki są indywidualnie zaprojektowane dla każdego zęba osobno i nie powtarzają się. Aby odtworzyć idealne ustawienie zębów, trzeba dla każdego z nich ustalić odrębne położenie. W tym celu na podstawie precyzyjnego wycisku pracownia protetyczna wykonuje set-up, czyli model z idealnym zgryzem danego pacjenta. Dopiero na tym modelu projektuje się położenie zamków.

Aparat Incognito - dolna szczęka

Materiał, z którego wykonane są zamki, czyli złoto, pozwala na precyzyjne ustawienie zębów.

Aparat Incognito - dolna szczęka, zbliżenie

Zamki są idealnie dopasowane do powierzchni zęba, dzięki czemu prawie wcale się nie odklejają. Powierzchnia ich jest gładka i nie powoduje podrażnień języka. Co prawda język musi się “przyzwyczaić” do całego aparatu. Dolegliwością – na szczęście przemijającą – może być początkowe seplenienie, ale nie u każdego ono występuje.

Aparat Incognito - zęby trzonowe

Tak wyglądają zamki na trzonowcach – mają dużą podstawę, co daje dobrą przyczepność zamka do zęba. Jednocześnie widać, że mają niski profil, czyli mało odstają od zęba.

Aparat Incognito

Proszę się nie przerażać, te zamki wcale nie są duże, one tylko mają szeroką podstawę przyklejaną do zęba, ale ona jest bardzo cieniutka, gdyż złoto z którego jest wykonana pozwala na precyzyjne zminimalizowanie grubości.

Aparat Incognito - trzonowce

Tak wygląda zamek na piątce i szóstce z dowiązanym łukiem.

Aparat Incognito - zęby przednie

A tak wyglądają zamki z umocowanym łukiem w odcinku zębów przednich.

Aparat Incognito - szczegóły

Wyraźnie widać, ile detali mają te indywidualnie zaprojektowane zamki. Łuk wkładany jest do pionowej szczeliny, widać jak w środkowym zębie drut łuku wysunął się ze slotu zamka.

Aparat Incognito

Jak widać precyzyjnie wykonane są nie tylko zamki – ze wszystkimi drobnymi szczegółami dogięty jest łuk.

Aparat Incognito

Te zamki mogą być naklejone tylko na zęby, dla których zostały zaprojektowane. Nie ma możliwości założenia aparatu Incognito innemu pacjentowi, gdyż po prostu zamki nie będą pasowały.

Aparat Incognito

Aparat Incognito - szczegóły

Można zobaczyć, jak skomplikowane jest dowiązywanie łuku do szczeliny zamka. Tu jest pokazana szóstka.

Responses

 1. Lukasz says:

  September 27th, 2010 at 19:57 (#)

  Witam. Czy ktoś mogłby porównać aparat Incognito z Forestadent 2D? Czym się różnią, czy maja podobną wielkość zamków i który jest lepszy? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

 2. Poreotix wins America's Best Dance Crew - Asian Invasian! | Asiance Magazine says:

  April 23rd, 2013 at 10:17 (#)

  Poreotix wins America’s Best Dance Crew – Asian Invasian! | Asiance Magazine…

  Aparat Lingwalny | Aparat Incognito – zdjęcia aparatu lingwalnego z opisami…

Skomentuj!